נגישות
  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
header
מה זה H.P.L

H.P.L הינו ראשי תיבות באנגלית ללוחות דפיפים הנכבשים בלחץ גבוה - High pressure laminate
חומר הגלם הבסיסי ממנו בנוי הלוח הינו נייר קרפט במשקל הנע בין 147-256 גרם למטר רבוע. את עובי הלוח קובעים על פי כמות הניירות במשקלים שונים שמניחים אחד על גבי השני.כאשר מרכיבים את הלוח בונים אותו כמו סנדוויץ '- כאשר בתוך הלוח משתמשים בנייר הקרפט ואילו בחלק החיצוני מניחים את הנייר הדקורטיבי על פי הגוון אותו מבקשים. הנייר הדקורטיבי מוספג בשרף מלמין הידוע בעמידות הרבה שלו לשריטות כאשר הוא אינו משנה את הטכסטורה של הנייר המוספג. את הסנדוויצים להכנת הלוחות מכינים מראש באורך וברוחב נתונים על פי הגודל של המכבש. את גימור הלוח והטכסטורה החיצונית שלו קובעים על פי פלטות הנירוסטה שבינהם נכבש הלוח במכבש. הטמפרטורה בתהליך הכבישה מגיעה עד לטמפ' של 160 מעלות והלחץ הינו 160 אטמוספירות. הדבק שהוספג והתייבש על גבי הניירות מומס מהחום והלחץ, והלוח הופך להיות יחידה מוקשית אחת של חומר טרמוסטי קשיח במיוחד בעל פנים חלקות ואחידות, עם עמידות גבוהה לשריטות וכימיקלים, חומר הניתן לניקוי בקלות ונראה מעולה.

 

עד היום משתמשים בחומר הזה בכל העולם בשימושים רבים ומגוונים כולל ציפוי בניינים, רהיטים ושמו בישראל ידוע לכל בכינויו פורמייקה. פורמייקה הינו שם גנרי של החברה שהמציאה את החומר לפני 50 שנה. כאשר הפורמייקה הינה בעובי של 0.8 מ"מ נהוג להדביק אותה ע"ג פלטות מסוגים שונים כגון סיבית או סנדוויץ, אולם הדבקה זו נעשית בלחץ נמוך עם דבקים חלשים מאוד (דבק לבן או דבק מגע) וקל מאוד להפריד בין לוח הפורמייקה הדק ללוח הפנימי אליו הוא מודבק, לא פעל אנו נתקלים בתופעה של הפרדות הפורמייקה הדקה מהלוח שעליו הוא מודבק.לעומת זאת הלוחות הנקראים –compact laminate - הינם לוחות H.P.L עבים שכל העובי נכבש בלחץ גבוה כיחידה אחת הומוגנית והתוצאה שמתקבלת הינה לוח עבה שעומד בפני עצמו ואינו זקוק להדבקה על גבי משטח כלשהוא.

 

חברת אמבין הינה הראשונה והיחידה בעולם שפרצה דרך והצליחה להשתמש בחומר המעולה הזה לייצור ארונות אמבטיה ולייצר רהיטים בעלי עמידות מעולה לרטיבות וללחות, וזאת בעזרת טכנולוגיה פורצת דרך של הרכבה והדבקת קנטים תוך שימוש במכונות המשוכללות בעולם לייצור ולעיבוד חומר זה.תהליך חדשני זה מאפשר בפעם הראשונה להציג ארון אמבטיה עם אחריות לכל החיים נגד התנפחות ופגיעות של רטיבות- דבר שאף יצרן אחר אינו מסוגל לתת כיום.